Auginu mažytę savo kopiją, arba kaip būti sektinu pavyzdžiu

Dalytis straipsniu
2018-11-28 |
Tapę tėvais, iš karto imame savo galvose dėlioti vaiko ateities paveikslą. Ką norėtume, kad mūsų vaikas mėgtų, kokie turėtų būti jo pomėgiai, ką jis turėtų mokytis, kokią profesiją pasirinkti ir – svarbiausia – kokiu žmogumi turėtų tapti. Vargu, ar kam pavyksta išvengti tam tikrų idėjų ir idealų primetimo.
 
Prieš paleisdami vaizduotės vadžias, turėtumėte suvokti vieną dalyką. Gana ilgą laiką jūs savo vaiko akyse būsite visiškai unikalus ir tobulas žmogus. Kad ir kaip patraukliai tai skambėtų, greičiausiai nepavyks išvengti tam tikrų iššūkių. Mažas žmogutis visą laiką jus stebi ir nori būti toks kaip jūs. Visais atžvilgiais.
 
Tai reiškia, kad galiu norėti, jog mano vaikas be saiko nežiūrėtų televizoriaus, vieną dieną nepradėtų rūkyti ir taptų sveikai besimaitinančiu sportininku, bet jei jis tokio pavyzdžio nematys namuose, jam gali būti pakankamai sunku pasirinkti būtent tokį gyvenimo kelią. Na, gali būti, kad vieną dieną jis to pasieks, tačiau kodėl nepalengvinus jam paieškų?
 
„Kiekviena mama nori būti tobula nuo pat pradžių ir viską daryti pati. Aš taip pat skaičiau knygas ir buvau įsitikinusi, kad savo vaikui suteiksiu viską, kas geriausia. Visgi gana greitai supratau, kad informuotumas pasitarnauja kaip tam tikra riba,“ – mama Jana patvirtina tai, kad stengdamiesi būti kaip įmanoma geresniais tėvais, šiuolaikiniai tėvai per daug laiko skiria protingų knygų skaitymui ir įvairių vaikų ugdymo metodų taikymui. Bet kai vaikas ateina ir pasako: „Mama, bet juk ir tu taip darai,“ – argumentų nebelieka. Jų tiesiog nėra. Ir galbūt būtent dėl šios priežasties vaikai gali mums padėti tapti geresniais žmonėmis. Kai matome juos netenkančius kantrybės lygiai taip pat, kaip vakar buvo nutikę mums, jaučiamės, tarsi žiūrėtume į veidrodį. Tai veikia tiek mus, tiek juos.
Required form 'WriteYourStoryLT' does not exist.

Susiję mamų straipsniai

Koks gali būti mūsų žodžių svoris

Kai suaugęs žmogus apsilanko pas psichologą dėl tam tikrų problemų, dažniausiai paaiškėja, kad tų problemų šaknys slypi vaikystėje. Tai, kas mums nutinka vaikystėje, taip giliai į mus įsiskverbia, kad dažnai net mes patys to nesuprantame. Kartais gali būti net nejauku suvokti, kad būdami tėvais, mes turime galimybę paveikti, kokiu žmogumi užaugs mūsų vaikas.

Skaityti daugiau

Leiskite tėčiui atrasti savus metodus

„Kiekvienas gali tapti tėvu, bet vos keletas žino, kaip būti tėčiu.“ Tik tapusi mama supratau, kokia tiksli ši citata. Mes, mamos, visuomet sugebam viską sudėlioti į savas vietas, net jei kartais tai būna sunku. Mes tiesiog šyptelim ir judam pirmyn, darydamos tai, kas reikalinga, kad mūsų vaikai būtų laimingi. Vyrams viskas šiek tiek kitaip.

Skaityti daugiau

Leškokite mūsų ir socialiniuose tinkluose