Koks gali būti mūsų žodžių svoris

Dalytis straipsniu
2019-01-11 |
Kai suaugęs žmogus apsilanko pas psichologą dėl tam tikrų problemų, dažniausiai paaiškėja, kad tų problemų šaknys slypi vaikystėje. Tai, kas mums nutinka vaikystėje, taip giliai į mus įsiskverbia, kad dažnai net mes patys to nesuprantame. Kartais gali būti net nejauku suvokti, kad būdami tėvais, mes turime galimybę paveikti, kokiu žmogumi užaugs mūsų vaikas.
 
Viena iš savybių, be kurios neišsiversite, norėdami pasiekti sėkmės šiuolaikiniame pasaulyje yra sveikas pasitikėjimo savimi lygis. Su tuo susijęs gebėjimas ginti savo teises, turėti savo nuomonę ir permąstyti savo veiksmus. Vos keletas iš pažiūros nekaltų sakinių gali nulemti, ar šios savybės taps jūsų vaiko gyvenimo dalimi.
 
„Gal tu kurčias? Sakiau tau kažkuo užsiimti gyvenime.“
„Mes auginame nevėkšlą, ar ne? Sugadina viską, prie ko prisiliečia.“
„Jei gausi 6 iš matematikos, tikrai nieko gyvenime nepasieksi.“
 
Ir šį sąrašą galima tęsti ir tęsti… Tėvai dažnai net neįsivaizduoja, kokį poveikį jų žodžiai gali turėti vaikui. Norėdama rasti pavyzdžių savo vaikystėje, vis dar prisimenu, kaip mama neleisdavo man pakilti nuo stalo, kol visko nesuvalgiau. Puikiai atsimenu, kaip jaučiausi, sėdėdama palinkusi virš atšalusio maisto lėkštės. Todėl kai mano sūnus nebenori valgyti, mes tiesiog padedame įrankius ir einame nuo stalo. Pagarba, kurią rodome savo vaikams, gali atsispindėti pagarbiame vaiko požiūryje į mūsų nustatytas taisykles.
 
 
Required form 'WriteYourStoryLT' does not exist.

Susiję mamų straipsniai

Leiskite tėčiui atrasti savus metodus

„Kiekvienas gali tapti tėvu, bet vos keletas žino, kaip būti tėčiu.“ Tik tapusi mama supratau, kokia tiksli ši citata. Mes, mamos, visuomet sugebam viską sudėlioti į savas vietas, net jei kartais tai būna sunku. Mes tiesiog šyptelim ir judam pirmyn, darydamos tai, kas reikalinga, kad mūsų vaikai būtų laimingi. Vyrams viskas šiek tiek kitaip.

Skaityti daugiau

Šiąnakt norite šį bei tą „išsigūglinti“? Manau, verčiau gerai išsimiegokite

Niekaip nesuprantu, kaip mano mamai pavyko mane užauginti nesinaudojant internetu. Arba mano močiutei. Ji net neturėjo telefono, kad galėtų pasiskambinti gydytojui, vos įtarusi, kad kažkas ne taip.

Skaityti daugiau

Leškokite mūsų ir socialiniuose tinkluose