Kai suaugęs žmogus apsilanko pas psichologą dėl tam tikrų problemų, dažniausiai paaiškėja, kad tų problemų šaknys slypi vaikystėje. Tai, kas mums nutinka vaikystėje, taip giliai į mus įsiskverbia, kad dažnai net mes patys to nesuprantame. Kartais gali būti net nejauku suvokti, kad būdami tėvais, mes turime galimybę paveikti, kokiu žmogumi užaugs mūsų vaikas.
Viena iš savybių, be kurios neišsiversite, norėdami pasiekti sėkmės šiuolaikiniame pasaulyje yra sveikas pasitikėjimo savimi lygis. Su tuo susijęs gebėjimas ginti savo teises, turėti savo nuomonę ir permąstyti savo veiksmus. Vos keletas iš pažiūros nekaltų sakinių gali nulemti, ar šios savybės taps jūsų vaiko gyvenimo dalimi.
„Gal tu kurčias? Sakiau tau kažkuo užsiimti gyvenime.“
„Mes auginame nevėkšlą, ar ne? Sugadina viską, prie ko prisiliečia.“
„Jei gausi 6 iš matematikos, tikrai nieko gyvenime nepasieksi.“
Ir šį sąrašą galima tęsti ir tęsti… Tėvai dažnai net neįsivaizduoja, kokį poveikį jų žodžiai gali turėti vaikui. Norėdama rasti pavyzdžių savo vaikystėje, vis dar prisimenu, kaip mama neleisdavo man pakilti nuo stalo, kol visko nesuvalgiau. Puikiai atsimenu, kaip jaučiausi, sėdėdama palinkusi virš atšalusio maisto lėkštės. Todėl kai mano sūnus nebenori valgyti, mes tiesiog padedame įrankius ir einame nuo stalo. Pagarba, kurią rodome savo vaikams, gali atsispindėti pagarbiame vaiko požiūryje į mūsų nustatytas taisykles.