Neptūnas

Neptūnas yra paskutinioji Saulės sistemos planeta.

Neptūnas yra aštuntoji Saulės sistemos planeta – paskutinė iš dujinių milžinių.
Dėl nepaprastai gražios
Dėl nepaprastai gražios, vandenyną primenančios mėlynos spalvos Neptūnas buvo pavadintas romėnų jūrų dievo vardu. Kad ir kaip būtų keista, Neptūne nėra skysto vandens, nes jis šioje planetoje randamas tik ledo pavidalu. Mėlyną spalvą Neptūnui suteikia atmosferoje esantis metanas.
Neptūnas buvo atrastas
Įdomu tai, kaip Neptūnas buvo atrastas: mokslininkai vis spėliojo, kodėl jie niekaip neaptinka Urano toje vietoje, kur, remiantis jų skaičiavimais ir matavimais, jis turėtų būti. Ir jiems šovė į galvą mintis, kad kažkur toli visatoje gali būti dar viena planeta, turinti įtakos Urano judėjimui erdvėje. Atlikę reikiamus skaičiavimus ir matavimus, jie nukreipė savo teleskopus į tą vietą ir... taip buvo rasta aštuntoji planeta!
Neptūnas be galo toli nuo saulės
Neptūnas be galo toli nuo saulės. Mūsų Žemė aplink saulę apsisuka per metus, o Neptūnui tai užtrunka net 165 metus. Tai toks ilgas laikas, kad nuo tada, kai buvo rastas, Neptūnas dar nebaigė savo antrosios kelionės aplink saulę.

Spalvinimo knygelės

Ar gali nuspalvinti planetas taip, kad jos atrodytų kaip tikros? Paprašyk mamos ar tėčio, kad atspausdintų šią spalvinimo knygelę. Tuomet susirask spalvotus pieštukus ir pirmyn!

Atsisiųsti PDF

Spalvinimo knygelės

Ar norėtum patyrinėti kitą planetą?

Plutonas

Negali apsispręsti, į kurią planetą skristi? Spustelėk mėlyną mygtuką.