Plutonas

Prašome susipažinti – Plutonas – nykštukas, kuris dar visai neseniai buvo laikomas devintąja planeta.

Plutonas - 2006
Taip, dar visai neseniai Plutonas taip pat buvo laikomas Saulės sistemos planeta. O kodėl dabar taip nėra? Mokslininkai dėl to sutarė 2006 m. astronomų konferencijoje Prahoje. Jie nusprendė, kaip turi atrodyti Saulės sistemos planetos, nustatė jų formas, masę ir skriejimo aplink saulę orbitas. 
Plutonas yra kur kas lengvesnis
Tokiu būdu buvo išsiaiškinta, kad Plutonas yra kur kas lengvesnis nei buvo manyta, todėl ši planeta buvo pašalinta iš Saulės sistemos planetų sąrašo ir priskirta planetoms nykštukėms. Nuo to laiko paskutine Saulės sistemos planeta laikomas Neptūnas. 
Plutonas mažesnis ir lengvesnis
Plutonas mažesnis ir lengvesnis net už mūsų Mėnulį. Aplink saulę jis apskrieja per 248 metus, o aplink savo ašį apsisuka per 367 dienas. Jo branduolys kietas, bet paviršių sudaro sušalusios metano ir kitos dujos. 

Spalvinimo knygelės

Ar gali nuspalvinti planetas taip, kad jos atrodytų kaip tikros? Paprašyk mamos ar tėčio, kad atspausdintų šią spalvinimo knygelę. Tuomet susirask spalvotus pieštukus ir pirmyn!

Atsisiųsti PDF

Spalvinimo knygelės

Štai ir baigėsi mūsų pirmoji kelionė į kosmosą.

Klajonės po visatą

Štai ir baigėsi mūsų kelionė. Bet dar neišlipk iš erdvėlaivio – mūsų laukia dar nepatirti nuotykiai! Jei norėsi, kituose skyriuose parodysiu tau dar daugiau kosmoso įdomybių, galiausiai galėsime pasidairyti ir po technikos išradimus, padedančius žmonėms atskleisti įvairias visatos paslaptis.