Per Kalėdas vaikams dovanokite ne vien žaislus. Pasirūpinkite jų imunitetu

Dalytis straipsniu
2018-12-20 |
Sveikata – svarbiausias dalykas gyvenime, nors dažnai mes to neįvertiname. Vaiko raidai itin svarbu sveika ir subalansuota mityba – ji gali padėti išvengti daugelio komplikacijų. Nepaisant pradinio nepasitenkinimo, vėlesniame amžiuje vaikai bus jums dėkingi už išugdytus teisingus mitybos įpročius. Sužinokite, kaip „neskausmingai“ to pasiekti...

Maistas ir psichologija

Niekuomet nepamirškite svarbiausio dalyko – vaikai mokosi mėgdžiodami tai, ką mato savo aplinkoje, kurią daugiausia kuriate jūs. Matydami, kad jūs valgote daržoves ir netgi tuo mėgaujatės, vaikai greičiausiai taip pat norės pabandyti. Šį paprastą triuką galite naudoti nuo ankstyvos vaikystės, kuri yra pats geriausiais laikas pradėti formuoti teisingus valgymo įpročius.
Vėlesniame amžiuje gali suveikti kita įdomi gudrybė – leiskite vaikams pasirinkti vieną iš dviejų patiekalų. Galimybė rinktis pažadina atsakomybės jausmą, todėl paprastai vaikai pasirenka mažesnę iš dviejų blogybių. Ir atvirkščiai, jei versite vaiką valgyti tam tikrą patiekalą, kurio jis nemėgsta, paskatinsite atstūmimo reakciją gal net visam gyvenimui.

Kartais mažiau yra daugiau

„Visko po truputį“ – taisyklė, kuri gali būti taikoma ne tik gyvenime, bet ir lėkštėje. Retkarčiais leisdami vaikams pasmaguriauti saldainiais ar bulvių traškučiais, tikrai nepakenksite. Jei griežtai drausite nesveikus užkandžius, sukursite vaikui siekiamybę – „uždraustą vaisių“. Tą akimirką, kai vaikas pajus, kad jo racionas nebėra kontroliuojamas, jis gali pasiduoti besaikio šių „gėrybių“ vartojimo pagundai. Galima išeitis – pietums vaikams gaminti tai, ko jie nori, o likusį laiką siūlyti sveikesnį maistą.
Pieno produktai būtini sveikam vaiko vystymuisi. Vaikams rekomenduojami natūralūs riebūs pieno produktai be papildomų saldiklių.  
Jogurtą verčiau skaninkite namuose medumi ar vaisiais, taip išvengdami bereikalingų cheminių medžiagų vaikų maiste.
Viso grūdo gaminiai paprastai yra sveikesni, ypač vyresniems vaikams ir suaugusiesiems. Vita vertus, kvietiniai kepiniai ar duona labiau tinka mažiems vaikams. Vaiko organizmas negali iki galo suvirškinti viso grūdo produktų. Grūdus taip pat galite papildyti sveikesniais variantais arba pakeisti koše.

Taisyklė galioja ir kalbant apie suvartojamo maisto kiekį. Organizmui kenkia ne tik persivalgymas, bet ir visiškas sotumas. Sotumo jausmas ateina lėtai.

Visiems rekomenduojama valgyti reguliariai, bet vaikams tai ypatingai svarbu. Pasirūpinkite, kad jūsų mažieji valgytų kas tris–keturias valandas.

Šviežiose daržovėse yra vaiko raidai būtinų medžiagų. Deja, daržovės – vienas iš produktų, kurių vaikai atsisako dažniausiai. Jei jūsų vaikai nemėgsta daržovių, pabandykite jas supjaustyti smulkiais gabaliukais ir patiekti su jogurto padažu ar humusu.
 
Required form 'WriteYourStoryLT' does not exist.

Susiję pediatro straipsniai

Kai pakerta liga… Ar galite pasakyti, kuo gripas skiriasi nuo peršalimo?

Pavasario atostogos baigėsi, žiema lėtai, bet užtikrintai traukiasi. Net jei atrodo, kad atėjus pavasariui didžiausias vaikų ligų pavojus praėjo, tai netiesa. Kylanti temperatūra sudaro palankias sąlygas plisti peršalimo ligoms ir gripo epidemijai, gresiančioms dideliais nemalonumais vaikams ir jų tėvams. Ką reikėtų daryti ir ko reikėtų vengti, kai stiprinti imunitetą jau per vėlu, kai jaučiate, kad virusas po truputį „įsikuria“ jūsų organizme? Siūlome jums keletą patarimų, kurie padės įveikti ligą ir išvengti komplikacijų.

Skaityti daugiau

Saulė pasislėpė, o kartu su ja dingo ir natūraliai pasigaminantis vitaminas D

Artėjant žiemai, krūvis vaiko organizmui didėja ne tik dėl žemos temperatūros, bet ir dėl saulės stokos. Tiesą pasakius, saulės spinduliai yra vienas pagrindinių vitamino D gamybos organizme šaltinių, turintis didelę reikšmę vaikų imunitetui. Nusilpęs imunitetas, sulėtėjęs augimas, raumenų nusilpimas – tai tik keletas problemų, siejamų su vitamino D trūkumu.

Skaityti daugiau

Leškokite mūsų ir socialiniuose tinkluose