Technologijos vietoje žaislo. Leisti ar drausti?

Dalytis straipsniu
2018-11-05 |

Neleisiu savo vaikui žiūrėti televizoriaus ir tikrai neleisiu imti mano mobiliojo telefono. Tokias dvi tėvystės nuostatas įsikaliau sau į galvą prieš tapdama mama. Dabar suprantu, kokia naivi tada buvau.

Technologijos tapo tokia svarbia ir neatsiejama mūsų pasaulio dalimi, kad gyvenimą be jų tiesiog sunku įsivaizduoti. Žinoma, galite sakyti, kad dienos metu nė karto neįsijungsite televizoriaus. Galite aiškinti, kad nesinaudosite mobiliuoju telefonu vaikui matant. Jei jums tai pavyks, pelnysite mano besąlyginę pagarbą ir susižavėjimą.

Lygiai taip pat kaip ir daugelyje kitų dalykų, čia būtų neprošal rinktis aukso viduriuką. 

Ekstremali nuostata iš viso nesinaudoti technologijomis negali tęstis amžinai, nes anksčiau ar vėliau vaikas vis tiek su jomis susipažins, o perteklinis naudojimasis technologijomis gali tapti žalingu įpročiu. Taigi, kokias taisykles reikėtų nusistatyti, kad situacija taptų priimtina visoms pusėms?

  1. Kontroliuokite laiką, kurį jūsų vaikas praleidžia žaisdamas su technologijomis. Priimkite sprendimus tais atvejais, kai vaikas per dažnai naudojasi technologijomis.

  2. Turėtumėte visada žinoti, ką jūsų vaikas žiūri per televizorių, kokiuose tinklalapiuose naršo internete ir kokius žaidimus žaidžia.

  3. Kalbėkitės su vaiku apie tai, ką jis matė per televiziją ar internete. Pasistenkite išsiaiškinti, ar jis viską suprato ir ką jis apie tai mano.

  4. Kaitaliokite technologijų naudojimą su kita bendra veikla, pageidautina lauke.

Iš esmės tai yra saiko ir kantrybės reikalaujantis reikalas. „Jei vaikai turės kitų smagių užsiėmimų, jie tikrai neieškos galimybių pasinaudoti planšete ar mobiliuoju telefonu,“ – savo patirtimi dalijasi mama Veronika.

Dirbdami komandoje apibrėžkite, kiek laiko per dieną bus skiriama technologijoms, o kiek laiko užims dūkimas, juokas, piešimas ir visokios kitokios šėlionės.

Nesupraskite manęs neteisingai, aš taip pat nudžiungu per televiziją išgirdusi pirmuosius „Labanakt, vaikučiai“ lopšinės akordus, nes tai reiškia, kad galėsiu bent keletą minučių pailsėti. Visiškai normalu, kad kartas nuo karto norime bent kelias akimirkas atsipūsti.

Required form 'WriteYourStoryLT' does not exist.

Susiję mamų straipsniai

Koks gali būti mūsų žodžių svoris

Kai suaugęs žmogus apsilanko pas psichologą dėl tam tikrų problemų, dažniausiai paaiškėja, kad tų problemų šaknys slypi vaikystėje. Tai, kas mums nutinka vaikystėje, taip giliai į mus įsiskverbia, kad dažnai net mes patys to nesuprantame. Kartais gali būti net nejauku suvokti, kad būdami tėvais, mes turime galimybę paveikti, kokiu žmogumi užaugs mūsų vaikas.

Skaityti daugiau

Leiskite tėčiui atrasti savus metodus

„Kiekvienas gali tapti tėvu, bet vos keletas žino, kaip būti tėčiu.“ Tik tapusi mama supratau, kokia tiksli ši citata. Mes, mamos, visuomet sugebam viską sudėlioti į savas vietas, net jei kartais tai būna sunku. Mes tiesiog šyptelim ir judam pirmyn, darydamos tai, kas reikalinga, kad mūsų vaikai būtų laimingi. Vyrams viskas šiek tiek kitaip.

Skaityti daugiau

Leškokite mūsų ir socialiniuose tinkluose