Žemė

Be abejo atpažįsti Žemę – mėlynąją gražuolę.

Trečioji planeta nuo saulės yra Žemė. Ji unikali, nes čia – geriausios sąlygos egzistuoti gyvybei.
Žemė atrodo it mėlynas taškelis
Iš toli Žemė atrodo it mėlynas taškelis. Bet priartėjus, pasimato spalvos: mėlyni vandenynai, balti debesys ir snieguotos kalnų viršūnės. O tie žali, geltoni ir rudi lopinėliai yra miškai,  dykumos ir kalnai. Atidžiau pažiūrėję į Žemės paviršių matome, kad tai – milžiniška gyvybės oazė, kurią supa negyva erdvė. Žemėje gyvena žmonės ir tūkstančių tūkstančiai gyvūnų ir augalų rūšių.
Kurioje gausu deguonies.
Kaip tai įmanoma? Na, yra daugybė priežasčių. Svarbiausios, pavyzdžiui, tinkamas atstumas nuo saulės, skystas vanduo ir atmosfera, kurioje gausu deguonies. .
Mažą pilką rutuliuką
Ar atpažįsti mažą pilką rutuliuką? Taip, tai mėnulis, patekantis kiekvieną vakarą po saulėlydžio ir ryškiai šviečiantis naktiniame danguje. Atkreipk dėmesį į tai, kad Žemės Mėnulį mes rašome didžiąja raide, nes tai – dangaus kūno pavadinimas, o kitų planetų mėnulius rašome mažąja raide, nes šiuo atveju šis žodis reiškia planetos palydovą. Gali atrodyti, kad Mėnulis yra taip arti, kad jį galima paliesti ranka. Iš tiesų jis toli, už 400 tūkstančių kilometrų. Jei tarp Žemės ir Mėnulio būtų greitkelis ir mes kasdien nuvažiuotume po 200 km, Mėnulį pasiektume po 6 metų kelionės. Nepaisant to, kad į Mėnulį neveda joks kelias, žmonėms pavyko jį pasiekti ir pasivaikščioji jo paviršiumi. 1969 m. liepos 20 d. JAV astronautai Neilas Armstrongas ir Edvinas Oldrinas, skridę erdvėlaiviu „Apollo 11“, buvo pirmieji žmonės, išsilaipinę Mėnulyje. Visi pasaulio žmonės užgniaužę kvapą stebėjo, kaip N. Armstrongas žengė pirmuosius žingsnius Mėnulyje. Jis pasakė: „Tai mažas žingsnelis žmogui, tačiau milžiniškas žingsnis visai žmonijai.“ Tai buvo pirmas kartas, kai žmogus įkėlė koją į kitą dangaus kūną nei Žemė.
Mėnulis

Spalvinimo knygelės

Ar gali nuspalvinti planetas taip, kad jos atrodytų kaip tikros? Paprašyk mamos ar tėčio, kad atspausdintų šią spalvinimo knygelę. Tuomet susirask spalvotus pieštukus ir pirmyn!

Atsisiųsti PDF

Spalvinimo knygelės

Ar norėtum patyrinėti kitą planetą?

Marsas

Negali apsispręsti, į kurią planetą skristi? Spustelėk mėlyną mygtuką.