Marsas

Tai – Marsas, pastarųjų kelių metų „superžvaigždė“!

Marsas yra ketvirtoji ir paskutinė iš taip vadinamų akmeninių Saulės sistemos planetų.
Danguje Marsą
Danguje Marsą atpažinsi iš ryškios raudonos spalvos, kuria planetos paviršių nudažė didelis čia esančios geležies kiekis. Kadangi Marso atmosfera labai reta, raudona planetos spalva puikiai matosi iš Žemės pro teleskopą. Būtent dėl to Marsą vadiname raudonąja planeta.
Nors Marsas gerokai mažesnis už Žemę
Nors Marsas gerokai mažesnis už Žemę, šios dvi planetos turi daug bendro. Pavyzdžiui, paros ilgumas jose panašus, o ir temperatūra mažai skiriasi. Marse nepasivaikščiosi neapsivilkęs astronauto kostiumo, tačiau žmonių į Marsą išsiųsti zondai veikia puikiai. 
Ar anksčiau Marse egzistavo gyvybė?
Ar anksčiau Marse egzistavo gyvybė? Na, galbūt netrukus tai išsiaiškinsime, nes ne viena kosminė agentūra planuoja žmonių išsilaipinimą Marse. O kol kas tenka pasitenkinti keisčiausių ateivių pilnais filmais ir paslaptingais erdvėlaiviais, todėl net ir mes – Marsiečiai – esame slaptas žmogaus fantazijos, pasakų ir svajonių vaisius. Bet ar kas žino tiesą? 

Spalvinimo knygelės

Ar gali nuspalvinti planetas taip, kad jos atrodytų kaip tikros? Paprašyk mamos ar tėčio, kad atspausdintų šią spalvinimo knygelę. Tuomet susirask spalvotus pieštukus ir pirmyn!

Atsisiųsti PDF

Spalvinimo knygelės

Ar norėtum patyrinėti kitą planetą?

Jupiteris

Negali apsispręsti, į kurią planetą skristi? Spustelėk mėlyną mygtuką.