Jupiteris

Ei, žiūrėk, milžinas Jupiteris!

Jupiteris – penktoji Saulės sistemos planeta. Lyginant su prieš tai aptartomis keturiomis planetomis, ji neturi kieto pagrindo, jos branduolį sudaro dujos ir dulkės. Tai pirmoji iš taip vadinamų dujinių milžinių.
Jupiterį - Tai yra didžiausia
Tai yra didžiausia, sunkiausia ir greičiausiai besisukanti Saulės sistemos planeta. Ji taip greitai sukasi apie savo ašį, kad jei šitaip suktųsi Žemė, para joje truktų mažiau nei valandą. Iš Žemės galime aiškiai matyti Jupiterį – po Mėnulio ir Veneros jis yra trečias ryškiausias objektas naktiniame danguje. 
Jupiteris atrodo taip
Per teleskopą Jupiteris atrodo taip, tarsi jo paviršių dengtų spalvotos juostos. Taip yra dėl audrų, kurios Jupiterio atmosferoje vyksta jau milijardus metų. Pati svarbiausia yra didžioji Raudonoji dėmė – tokio paties dydžio kaip mūsų Žemė. 
Jupiteris - Žemės apsaugininkas
Dėl savo svorio Jupiteris tarnauja kaip organinis Žemės apsaugininkas. Galinga šios planetos traukos jėga pritraukia įvairias kometas, kurios galėtų kliudyti ir Žemės paviršių. 

Spalvinimo knygelės

Ar gali nuspalvinti planetas taip, kad jos atrodytų kaip tikros? Paprašyk mamos ar tėčio, kad atspausdintų šią spalvinimo knygelę. Tuomet susirask spalvotus pieštukus ir pirmyn!

Atsisiųsti PDF

Spalvinimo knygelės

Ar norėtum patyrinėti kitą planetą?

Saturnas

Negali apsispręsti, į kurią planetą skristi? Spustelėk mėlyną mygtuką.