Observatorija

Observatorija... Ką reiškia šis keistas žodis?

Nesijaudink, tuoj viską paaiškinsiu.
Nesijaudink, tuoj viską paaiškinsiu. Tai pastatas, kurį mokslininkai naudoja ne tik žvaigždėms, bet visai visatai stebėti. Todėl pati svarbiausia observatorijos dalis yra vienas ar keli teleskopai, per kuriuos astronomai stebi dangų.
Kamuolio formos
Astronominių observatorijų stogas paprastai yra kamuolio formos, nes toje vietoje yra sumontuotas teleskopas. Šis „kamuolys“ sukasi, todėl dangų stebintis žmogus gali matyti praktiškai bet kurią jo vietą.
Sumanus išradimas, ar ne? Bet ką daro astronomai, kai dangų dengia debesys ir žvaigždžių nematyti? Liūdi, nes tokiomis naktimis nieko nesimato. Žmonės negali pasipriešinti gamtai ir net galingiausi teleskopai nepadeda.

Observatorija

Ar gali nuspalvinti pasirinktą objektą taip, kad jis atrodytų kaip tikras? Paprašyk suaugusiojo, kad atspausdintų šią spalvinimo knygelę. Tuomet čiupk spalvotus pieštukus ir pirmyn!

Atsisiųsti PDF

Observatorija

Štai ir baigėme mūsų antrąją kosminę kelionę.

Įdomūs faktai

Štai ir baigėsi mūsų kelionė. Bet dar neišlipk iš erdvėlaivio – mūsų laukia dar nepatirti nuotykiai! Jei norėsi, kituose skyriuose parodysiu tau dar daugiau kosmoso įdomybių, galiausiai galėsime pasidairyti ir po technikos išradimus, padedančius žmonėms atskleisti įvairias visatos paslaptis.