Erdvėlaivis

Pusiau raketa, pusiau lėktuvas

Kosminis erdvėlaivis
Galima sakyti, kad kosminis erdvėlaivis yra pusiau raketa, pusiau lėktuvas. Į kosmosą jis pakyla vertikaliai, veikiamas raketos variklių sukuriamos jėgos, o erdvėje juda kaip įprastas erdvėlaivis. Tačiau grįžęs į Žemę nusileidžia sklęsdamas kaip lėktuvas.
Hubble
Erdvėlaivis į kosminę erdvę gali iškelti ne tik žmones, bet ir kitus daiktus, pavyzdžiui, moksliniams tyrimams skirtą įrangą. 1990 m. garsusis erdvėlaivis „Discovery“ į kosmosą išskraidino visiems gerai žinomą teleskopą „Hubble“. Naudodamiesi šiuo teleskopu mokslininkai ir šiandien bando pažvelgti į visatos centrą.
Reikalingi produkta
Erdvėlaiviais gabenami tarptautinėse kosminėse stotyse dirbantiems astronautams reikalingi produktai, tačiau jie gali būti naudojami ir kaip šiukšlių mašinos – erdvėlaiviais iš kosminių stočių į Žemę pargabenami astronautams nebereikalingi daiktai. 

Erdvėlaivis

Ar gali nuspalvinti pasirinktą objektą taip, kad jis atrodytų kaip tikras? Paprašyk suaugusiojo, kad atspausdintų šią spalvinimo knygelę. Tuomet čiupk spalvotus pieštukus ir pirmyn!

Atsisiųsti PDF

Erdvėlaivis

Nori tęsti tyrinėjimus?

Marsaeigis

Nori tęsti tyrinėjimus? Spustelėk šviesiai mėlyną mygtuką po teleskopu.