Svoris

Svoris

Ar žinai, kiek sveri? Nesunku sužinoti, ar ne? Atsistok ant mamos svarstyklių ir paprašyk, kad tėveliai tave pasvertų.
Tai dabar jau žinai, kiek sveri?
Tai dabar jau žinai, kiek sveri? Tačiau nepamiršk, kad tai yra tavo svoris Žemėje. Skirtingose visatos vietose žmonių ir daiktų svoris skiriasi. Kaip taip gali būti? Tai nulemia traukos jėga, kitaip dar vadinama gravitacija. Įvairiuose visatos kūnuose ši jėga skiriasi – tai nulemia kūno dydis ir sudėtis.
Taigi, jei Žemėje sveri, pavyzdžiui,
Taigi, jei Žemėje sveri, pavyzdžiui, 20 kg, Mėnulyje svertum vos 3,5 kg, tačiau Jupiteryje tavo svoris padidėtų iki 47 kg. Taip yra todėl, kad Mėnulis labai mažas lyginant su Žeme ir jo traukos jėga kur kas mažesnė. O Jupiteris daug kartų didesnis už Žemę, tad ten gravitacija kur kas didesnė. Todėl Jupiteryje pasvertas daiktas svers daugiau nei tas pats daiktas sveria Žemėje.
Įspėjimas!
Įspėjimas! Ši taisyklė galioja tik tiems daiktams, kuriuos galime pasverti svarstyklėmis. Kartais mes juokaujame, kad Mėnulyje lengviau išmokti mintinai eilėraštį, nes ten viskas lengviau! Žinoma, tai nėra tiesa. Eilėraščiai sudaryti iš žodžių ir minčių, kurie svorio neturi.

Spalvinimo knygelės

Ar gali nuspalvinti pasirinktą objektą taip, kad jis atrodytų kaip tikras? Paprašyk suaugusiojo, kad atspausdintų šią spalvinimo knygelę. Tuomet čiupk spalvotus pieštukus ir pirmyn!

Atsisiųsti PDF

Spalvinimo knygelės

NORI TĘSTI TYRINĖJIMUS?

Fotonas

Nori tęsti tyrinėjimus? Spustelėk šviesiai mėlyną mygtuką po teleskopu.