Saulės sistema

Visatos karuselė

Ilgesnį laiką, pavyzdžiui, visą dieną, žiūrėdamas pro mano erdvėlaivio langą galbūt pastebėsi, kad viskas sukasi aplink saulę.
Taip yra todėl, kad saulė
Taip yra todėl, kad saulė – didžiausias ir sunkiausias dangaus kūnas mūsų kaimynystėje, ir dėl jos traukos jėgos visi kiti kūnai yra traukiami arčiau jos. Šiam reiškiniui pavadinti vartojamas keistas žodis – gravitacija.
8 planetos
Geriausiai matomi Saulės sistemos objektai yra 8 planetos, kurias aptarėme pirmojoje dalyje. Be jų aplink saulę sukasi ir kiti dangaus kūnai: kometos, mažesnės planetos (kurios gali būti kelių tūkstančių kilometrų skersmens arba mažučiai akmenukai) ir kitų planetų mėnuliai.
Karuselė vadinama Saulės sistema
Ši nuostabi jau milijardus metų besisukanti karuselė vadinama Saulės sistema. Visi dangaus kūnai skrieja aplink saulę. Jei ne jos gravitacijos jėga, planetos išsilakstytų po visą visatą, o Žemėje nebūtų gyvybės. 

Spalvinimo knygelės

Ar gali nuspalvinti pasirinktą objektą taip, kad jis atrodytų kaip tikras? Paprašyk suaugusiojo, kad atspausdintų šią spalvinimo knygelę. Tuomet čiupk spalvotus pieštukus ir pirmyn!

Atsisiųsti PDF

Spalvinimo knygelės

Nori tęsti tyrinėjimus?

Saulė

Nori tęsti tyrinėjimus? Spustelėk šviesiai mėlyną mygtuką po teleskopu.