Meteoras

Susidūrimas su žeme

Naktiniame danguje kartais galima pastebėti šviesą, tarsi kristų žvaigždė. Iš tiesų tai – tik meteoras – mažesnio dangaus kūno, patekusio į mūsų atmosferą, švytėjimas. Meteorai paprastai nenukrinta ant žemės paviršiaus, nes sudega dar jo nepasiekę.
Pasiekia Žemę
Jei šis dangaus kūnas yra pakankamai didelis ir greitai skrenda, kartais taip nutinka, kad jam sudegti neužtenka laiko ir jis pasiekia Žemę. Tokiu atveju jis vadinamas meteoritu. Meteoritas gali būti panašus į mažą sunkiai įžiūrimą akmenėlį, bet kartais gali atrodyti kaip kur kas didesnis, kolekcininkų itin vertinamas akmuo.
Namibijoje
Didžiausias žinomas meteoritas buvo prieš 100 metų rastas Namibijoje, Afrikoje. Jis sveria tiek pat, kiek traukinio lokomotyvas. Mokslininkai mano, kad į Žemę jis atskriejo maždaug prieš 80 000 metų. Dėl savo svorio jis vis dar guli toje pačioje vietoje, kur ir nukrito, nes yra per sunkus, kad būtų nugabentas į muziejų.
Namibijoje

Spalvinimo knygelės

Ar gali nuspalvinti pasirinktą objektą taip, kad jis atrodytų kaip tikras? Paprašyk suaugusiojo, kad atspausdintų šią spalvinimo knygelę. Tuomet čiupk spalvotus pieštukus ir pirmyn!

Atsisiųsti PDF

Spalvinimo knygelės

Nori tęsti tyrinėjimus?

Kometa

Nori tęsti tyrinėjimus? Spustelėk šviesiai mėlyną mygtuką po teleskopu.