Kometa

Žiūrėk, skrieja kometa!

Ji panaši į kamuolį su skraiste, ar ne? Pati garsiausia kometa vadinama Halio vardu. Iš Žemės ji gali būti matoma kartą per 75 metus.
Katastrofomis
Prieš daug daug metų, kai žmonės dar negalėjo moksliškai paaiškinti kometų kilmės, jų pasirodymai buvo siejami su įvairiomis katastrofomis. Buvo manoma, kad jos sukelia potvynius, epidemijas ar karus. Šiais laikais niekas nebebijo Halio kometos, nes mokslas viską paaiškino: tai mažas saulės sistemoje skriejantis objektas, kurį sudaro sušalusios dujos, vanduo ir dulkės. Kometai priartėjus prie saulės, jos spindinčią uodegą galime matyti net iš Žemės. 
Halio kometa
Paskutinį kartą Halio kometa stebėta 1986 m., o jos kitas pasirodymas planuojamas 2061 m. Todėl prisimink šią datą ir nepraleisk jos sugrįžimo, nes Halio kometą žmogus paprastai gali matyti tik kartą gyvenime!
Kodėl mes matome kometas?
Kodėl mes matome kometas? Todėl, kad jų ilga uodega, sudaryta iš dujų ir dulkių, spindi saulės šviesoje ir sudaro degančios kometos įspūdį. Tikimybė pamatyti kometą iš Žemės labai nedidelė, nes daugelis jų klajoja už Plutono orbitos. Tik viena kita labai retai priartėja prie mūsų.

Spalvinimo knygelės

Ar gali nuspalvinti pasirinktą objektą taip, kad jis atrodytų kaip tikras? Paprašyk suaugusiojo, kad atspausdintų šią spalvinimo knygelę. Tuomet čiupk spalvotus pieštukus ir pirmyn!

Atsisiųsti PDF

Spalvinimo knygelės

Nori tęsti tyrinėjimus?

Atomas

Nori tęsti tyrinėjimus? Spustelėk šviesiai mėlyną mygtuką po teleskopu.