Fotonas

Kodėl matome šviesą?

Šviesą matome dėl to, kad ją perneša fotonai. Fotonai nieko nesveria, tai – vienintelės dalelės, galinčios judėti didžiausiu įmanomu greičiu. Šis greitis vadinamas šviesos greičiu.
Ijungi šviesą
Kai kambaryje įjungi šviesą, ją pamatai akimirksniu. Tad kokiu greičiu iš tikrųjų sklinda šviesa? Mokslininkai nustatė, kad šviesos greitis yra 300 000 km per sekundę. Nuo Mėnulio iki Žemės šviesa atskrieja vos per vieną sekundę, tačiau nuo Saulės ji keliauja maždaug 8 minutes. Bet, pavyzdžiui, Neptūnas yra taip toli nuo Žemės, kad šviesa jį pasiektų tik po 4 valandų. 
Išjungiame
O kas nutinka šviesai, kai ją išjungiame? Kai kurie mokslininkai aiškina, kad šviesą sugeria artimiausios sienos. Tai gana sunku įsivaizduoti, todėl galime pasitenkinti paaiškinimu, kad kai elektros lemputė nustoja skleidusi šviesą, mūsų akys mato vien tamsą.

Spalvinimo knygelės

Ar gali nuspalvinti pasirinktą objektą taip, kad jis atrodytų kaip tikras? Paprašyk suaugusiojo, kad atspausdintų šią spalvinimo knygelę. Tuomet čiupk spalvotus pieštukus ir pirmyn!

Atsisiųsti PDF

Spalvinimo knygelės

Štai ir baigėsi mūsų pirmoji kelionė į kosmosą

Saulės sistema

Štai ir baigėsi mūsų kelionė. Bet dar neišlipk iš erdvėlaivio – mūsų laukia dar nepatirti nuotykiai! Jei norėsi, kituose skyriuose parodysiu tau dar daugiau kosmoso įdomybių, galiausiai galėsime pasidairyti ir po technikos išradimus, padedančius žmonėms atskleisti įvairias visatos paslaptis.