Saulė pasislėpė, o kartu su ja dingo ir natūraliai pasigaminantis vitaminas D

Dalytis straipsniu
2018-11-15 |

Artėjant žiemai, krūvis vaiko organizmui didėja ne tik dėl žemos temperatūros, bet ir dėl saulės stokos. Tiesą pasakius, saulės spinduliai yra vienas pagrindinių vitamino D gamybos organizme šaltinių, turintis didelę reikšmę vaikų imunitetui. Nusilpęs imunitetas, sulėtėjęs augimas, raumenų nusilpimas – tai tik keletas problemų, siejamų su vitamino D trūkumu.

Tik kas trečio 5–9 metų amžiaus vaiko organizme nustatomas pakankamas vitamino D kiekis. Ar esate tikri, kad jūsų atžala yra vienas iš jų? Ypač dabar, kai stokojame pagrindinio šio vitamino šaltinio – saulės? Jei nesate tikri, ar pakankamai suvartojate šios svarbios medžiagos, ir nenorite rizikuoti, nepasikliaukite vien saule – vitamino D galima gauti ir kitais būdais.

Saulė nusileido, protingai rinkitės maisto produktus

Paprasčiausias būdas gauti pakankamą šios medžiagos kiekį – maistas. O smagiausia tai, kad vitamino D yra produktuose, kuriuos vaikai mėgsta, todėl greičiausiai neteks grumtis prie pietų stalo, reikalaujant pabaigti, kas įdėta lėkštėje, ir tik tada eiti žiūrėti televizoriaus.

Daugiausia vitamino D randama įvairioje žuvyje, pieno produktuose, kiaušiniuose ir jautienoje. „Jei jūsų vaikas išrankus ir nevalgo išvardytų produktų, pabandykite vitamino D kiekį jo organizme reguliuoti vartojant maisto papildus,“ – pataria medicinos mokslų daktaras pediatras Jan Boženský. „Ypač žiemos mėnesiais, kai vitamino D trūksta, kokybiškų maisto papildų vartojimas padės užtikrinti, kad jūsų vaiko organizme jo visuomet būtų pakankamai,“ – priduria vaikų gydytojas.

 
Rekomenduojama paros dozė vaikams ir suaugusiems yra 400 TV
Vitamino D kiekis maisto produktuose
  • 150 g balto jogurto (80 TV)
  • 120 g lašišos (440 TV)
  • 250 ml pieno (120 TV)
  • 250 ml apelsinų sulčių (137 TV)
  • Kiaušinio trynys (41 TV)
Saulėtomis dienomis vaikams užtenka pusvalandžio saulėje

Spartesnis augimas ir sveikesni kaulai

Nenuvertinkite nepakankamo vitamino D suvartojimo – jo trūkumas gali turėti rimtų pasekmių, ypač vaikams. Praeityje viena rimčiausių problemų buvo rachitas – vaikų liga, kuria sergant netinkamai vystosi skeletas, pakinta kaulų forma, jie būna nepakankamai tvirti.

Kitos pasekmės gali būti miego sutrikimai, trumparegystė, raumenų silpnumas ir galimi nerviniai sutrikimai, dėl kurių gali atsirasti psichologinių problemų.

Required form 'WriteYourStoryLT' does not exist.

Susiję pediatro straipsniai

Kai pakerta liga… Ar galite pasakyti, kuo gripas skiriasi nuo peršalimo?

Pavasario atostogos baigėsi, žiema lėtai, bet užtikrintai traukiasi. Net jei atrodo, kad atėjus pavasariui didžiausias vaikų ligų pavojus praėjo, tai netiesa. Kylanti temperatūra sudaro palankias sąlygas plisti peršalimo ligoms ir gripo epidemijai, gresiančioms dideliais nemalonumais vaikams ir jų tėvams. Ką reikėtų daryti ir ko reikėtų vengti, kai stiprinti imunitetą jau per vėlu, kai jaučiate, kad virusas po truputį „įsikuria“ jūsų organizme? Siūlome jums keletą patarimų, kurie padės įveikti ligą ir išvengti komplikacijų.

Skaityti daugiau

Per Kalėdas vaikams dovanokite ne vien žaislus. Pasirūpinkite jų imunitetu

Sveikata – svarbiausias dalykas gyvenime, nors dažnai mes to neįvertiname. Vaiko raidai itin svarbu sveika ir subalansuota mityba – ji gali padėti išvengti daugelio komplikacijų. Nepaisant pradinio nepasitenkinimo, vėlesniame amžiuje vaikai bus jums dėkingi už išugdytus teisingus mitybos įpročius. Sužinokite, kaip „neskausmingai“ to pasiekti...

Skaityti daugiau

Leškokite mūsų ir socialiniuose tinkluose