Saulė pasislėpė, o kartu su ja dingo ir natūraliai pasigaminantis vitaminas D

Dalytis straipsniu
2018-11-15 |

Artėjant žiemai, krūvis vaiko organizmui didėja ne tik dėl žemos temperatūros, bet ir dėl saulės stokos. Tiesą pasakius, saulės spinduliai yra vienas pagrindinių vitamino D gamybos organizme šaltinių, turintis didelę reikšmę vaikų imunitetui. Nusilpęs imunitetas, sulėtėjęs augimas, raumenų nusilpimas – tai tik keletas problemų, siejamų su vitamino D trūkumu.

Tik kas trečio 5–9 metų amžiaus vaiko organizme nustatomas pakankamas vitamino D kiekis. Ar esate tikri, kad jūsų atžala yra vienas iš jų? Ypač dabar, kai stokojame pagrindinio šio vitamino šaltinio – saulės? Jei nesate tikri, ar pakankamai suvartojate šios svarbios medžiagos, ir nenorite rizikuoti, nepasikliaukite vien saule – vitamino D galima gauti ir kitais būdais.

Saulė nusileido, protingai rinkitės maisto produktus

Paprasčiausias būdas gauti pakankamą šios medžiagos kiekį – maistas. O smagiausia tai, kad vitamino D yra produktuose, kuriuos vaikai mėgsta, todėl greičiausiai neteks grumtis prie pietų stalo, reikalaujant pabaigti, kas įdėta lėkštėje, ir tik tada eiti žiūrėti televizoriaus.

Daugiausia vitamino D randama įvairioje žuvyje, pieno produktuose, kiaušiniuose ir jautienoje. „Jei jūsų vaikas išrankus ir nevalgo išvardytų produktų, pabandykite vitamino D kiekį jo organizme reguliuoti vartojant maisto papildus,“ – pataria medicinos mokslų daktaras pediatras Jan Boženský. „Ypač žiemos mėnesiais, kai vitamino D trūksta, kokybiškų maisto papildų vartojimas padės užtikrinti, kad jūsų vaiko organizme jo visuomet būtų pakankamai,“ – priduria vaikų gydytojas.

 
Rekomenduojama paros dozė vaikams ir suaugusiems yra 400 TV
Vitamino D kiekis maisto produktuose
  • 150 g balto jogurto (80 TV)
  • 120 g lašišos (440 TV)
  • 250 ml pieno (120 TV)
  • 250 ml apelsinų sulčių (137 TV)
  • Kiaušinio trynys (41 TV)
Saulėtomis dienomis vaikams užtenka pusvalandžio saulėje

Spartesnis augimas ir sveikesni kaulai

Nenuvertinkite nepakankamo vitamino D suvartojimo – jo trūkumas gali turėti rimtų pasekmių, ypač vaikams. Praeityje viena rimčiausių problemų buvo rachitas – vaikų liga, kuria sergant netinkamai vystosi skeletas, pakinta kaulų forma, jie būna nepakankamai tvirti.

Kitos pasekmės gali būti miego sutrikimai, trumparegystė, raumenų silpnumas ir galimi nerviniai sutrikimai, dėl kurių gali atsirasti psichologinių problemų.

Podělte se s námi svůj příběh.

Required form 'WriteYourStoryLT' does not exist.

Leškokite mūsų ir socialiniuose tinkluose