Per Kalėdas vaikams dovanokite ne vien žaislus. Pasirūpinkite jų imunitetu

Dalytis straipsniu
2018-12-20 |
Sveikata – svarbiausias dalykas gyvenime, nors dažnai mes to neįvertiname. Vaiko raidai itin svarbu sveika ir subalansuota mityba – ji gali padėti išvengti daugelio komplikacijų. Nepaisant pradinio nepasitenkinimo, vėlesniame amžiuje vaikai bus jums dėkingi už išugdytus teisingus mitybos įpročius. Sužinokite, kaip „neskausmingai“ to pasiekti...

Maistas ir psichologija

Niekuomet nepamirškite svarbiausio dalyko – vaikai mokosi mėgdžiodami tai, ką mato savo aplinkoje, kurią daugiausia kuriate jūs. Matydami, kad jūs valgote daržoves ir netgi tuo mėgaujatės, vaikai greičiausiai taip pat norės pabandyti. Šį paprastą triuką galite naudoti nuo ankstyvos vaikystės, kuri yra pats geriausiais laikas pradėti formuoti teisingus valgymo įpročius.
Vėlesniame amžiuje gali suveikti kita įdomi gudrybė – leiskite vaikams pasirinkti vieną iš dviejų patiekalų. Galimybė rinktis pažadina atsakomybės jausmą, todėl paprastai vaikai pasirenka mažesnę iš dviejų blogybių. Ir atvirkščiai, jei versite vaiką valgyti tam tikrą patiekalą, kurio jis nemėgsta, paskatinsite atstūmimo reakciją gal net visam gyvenimui.

Kartais mažiau yra daugiau

„Visko po truputį“ – taisyklė, kuri gali būti taikoma ne tik gyvenime, bet ir lėkštėje. Retkarčiais leisdami vaikams pasmaguriauti saldainiais ar bulvių traškučiais, tikrai nepakenksite. Jei griežtai drausite nesveikus užkandžius, sukursite vaikui siekiamybę – „uždraustą vaisių“. Tą akimirką, kai vaikas pajus, kad jo racionas nebėra kontroliuojamas, jis gali pasiduoti besaikio šių „gėrybių“ vartojimo pagundai. Galima išeitis – pietums vaikams gaminti tai, ko jie nori, o likusį laiką siūlyti sveikesnį maistą.
Pieno produktai būtini sveikam vaiko vystymuisi. Vaikams rekomenduojami natūralūs riebūs pieno produktai be papildomų saldiklių.  
Jogurtą verčiau skaninkite namuose medumi ar vaisiais, taip išvengdami bereikalingų cheminių medžiagų vaikų maiste.
Viso grūdo gaminiai paprastai yra sveikesni, ypač vyresniems vaikams ir suaugusiesiems. Vita vertus, kvietiniai kepiniai ar duona labiau tinka mažiems vaikams. Vaiko organizmas negali iki galo suvirškinti viso grūdo produktų. Grūdus taip pat galite papildyti sveikesniais variantais arba pakeisti koše.

Taisyklė galioja ir kalbant apie suvartojamo maisto kiekį. Organizmui kenkia ne tik persivalgymas, bet ir visiškas sotumas. Sotumo jausmas ateina lėtai.

Visiems rekomenduojama valgyti reguliariai, bet vaikams tai ypatingai svarbu. Pasirūpinkite, kad jūsų mažieji valgytų kas tris–keturias valandas.

Šviežiose daržovėse yra vaiko raidai būtinų medžiagų. Deja, daržovės – vienas iš produktų, kurių vaikai atsisako dažniausiai. Jei jūsų vaikai nemėgsta daržovių, pabandykite jas supjaustyti smulkiais gabaliukais ir patiekti su jogurto padažu ar humusu.
 

Podělte se s námi svůj příběh.

Required form 'WriteYourStoryLT' does not exist.

Leškokite mūsų ir socialiniuose tinkluose