Tiesiog būkite maloniu žmogumi ir vaikas seks jūsų pavyzdžiu

Dalytis straipsniu
2018-08-07 |
Tėvystė iš esmės pakeičia mūsų psichines nuostatas, iš naujo sudėlioja mūsų gyvenimo tvarką. Nesąmoningai. Gamtos taip sutvarkyta, kad atsiradus naujai gyvybei, mūsų atsakomybės centras keičiasi, mes galų gale suaugame. Tad kodėl taip svarbu išlikti savimi?
 
Esu mačiusi motinų, atsisakiusių karjeros ir pomėgių, kad galėtų visą savo energiją skirti vaikų auginimui. Esu mačiusi tėvų, kurie jaučiasi nelaimingi dėl to, kad yra nustumti į šalį.
 
Tai, mano nuomone, yra ekstremalūs modeliai, kuomet vaiko gimimas suardo tėvų santykius, kas nėra gerai nė vienam. Tačiau tokie dalykai vyksta nuolat. Kuo užaugęs taps vaikas, įpratęs, kad jo poreikiai visuomet patenkinami pirmiausia? Ir kur veda santykiai, kuriuose vienas iš partnerių jaučiasi ignoruojamas?
 
Neabejoju, kad žinote atsakymą į šiuos klausimus.
Vaiko atsiradimas žymi labai svarbaus etapo pradžią, tai yra išbandymas tėvams, reikalaujantis jų atsidavimo. Tačiau tai neturėtų sukurti tam tikrų barjerų tarp tėvų. Gyvenimas tęsiasi. Puoselėkite savo meilę maloniomis smulkmenomis, remkite vienas kito pomėgius, gerbkite vienas kitą ir būkite sąžiningi, padėkite vienas kitam, kalbėkitės. Vaikui labai svarbu tai, kaip jo tėvai bendrauja tarpusavyje. Ir jei jūs esate ramūs, ramus bus ir jūsų vaikas.
 
Nekreipkite dėmesio į kolegų kalbas apie tai, kad gimus vaikui, tenka atsisakyti visko, kas gyvenime teikia džiaugsmą – tiesiog gyvenkite toliau. Kaip vyras ir moteris, kaip partneriai, kaip sutuoktiniai. Gyvenkite ir stenkitės būti malonūs vienas kitam. O jūsų vaikai? Jie seks jūsų pavyzdžiu. Gimus vaikui tikrai nesibaigia visi gyvenimo malonumai, atvirkščiai – jie tik prasideda.
Required form 'WriteYourStoryLT' does not exist.

Susiję mamų straipsniai

Koks gali būti mūsų žodžių svoris

Kai suaugęs žmogus apsilanko pas psichologą dėl tam tikrų problemų, dažniausiai paaiškėja, kad tų problemų šaknys slypi vaikystėje. Tai, kas mums nutinka vaikystėje, taip giliai į mus įsiskverbia, kad dažnai net mes patys to nesuprantame. Kartais gali būti net nejauku suvokti, kad būdami tėvais, mes turime galimybę paveikti, kokiu žmogumi užaugs mūsų vaikas.

Skaityti daugiau

Leiskite tėčiui atrasti savus metodus

„Kiekvienas gali tapti tėvu, bet vos keletas žino, kaip būti tėčiu.“ Tik tapusi mama supratau, kokia tiksli ši citata. Mes, mamos, visuomet sugebam viską sudėlioti į savas vietas, net jei kartais tai būna sunku. Mes tiesiog šyptelim ir judam pirmyn, darydamos tai, kas reikalinga, kad mūsų vaikai būtų laimingi. Vyrams viskas šiek tiek kitaip.

Skaityti daugiau

Leškokite mūsų ir socialiniuose tinkluose